Fortnite Mobile için sevindirecek haber: Bazı cihazlara 60 FPS ayarı getirildi

Fortnite Mobile için sevindirecek haber: Bazı cihazlara 60 FPS ayarı getirildi.

 

Fortnite Mobile için sevindirici bir gelişme yaşandı. Oyundaki FPS 60’a çıkarıldı. Peki hangi cihazlarda geçerli olacak? İşte Epic Games tarafından yapılan açıklama ve detaylar:

Kısa süre önce uyumlu iOS cihazlar için 60 FPS ayarı getirdik! (Bu özellik bir sonraki yamada iPad Pro’ya da gelecek.)

  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone XR

Oyunun birkaç maç süresi boyunca aksamadan yüksek kare hızını koruyabildiğinden, bu esnada telefonun fazla ısınmadığından veya bu özelliğin maç performansını düşürmeyeceğinden emin olmak için kapsamlı testler yaptık. Yüksek kare hızıyla oynamak harika bir şey ama keyfini sadece birkaç dakikalığına sürebilmek hoş bir durum değil.
NOT: 60 FPS ayarında oynamak şarjınızı çok daha hızlı bitirir; bu yüzden varsayılan ayarı 30 FPS olarak bıraktık. 60 FPS ayarını ayarlar menüsünden açmanız gerekiyor.

Android oyuncularımızın da bu gelişmeleri kendi platformlarında görüp görmeyeceklerini merakla beklediklerinin farkındayız.

Şu an için kesin bir zaman veremesek de ekibimiz telefon üreticileriyle birlikte Android iyileştirmeleri üzerinde çalışıyor. Çalışmaların sonucunda belirli üst seviye Android cihazlarda 60 FPS özelliğini sunabilmeyi umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir