Tehlikeli Alan güncellemesiyle CS: GO Twitch izleyici sayısını ikiye katladı

CS: GO Tehlikeli Alan ile tekrar yükselişe geçti.

CS: GO’ya dün gelen güncelleme ile oyuna Battle Royale modu olan “Tehlikeli Alan” eklendi. Bu gelişmenin ardından CS: GO izleyici sayısını ikiye katladı.

CS: GO’ya Battle Royale modu geldi, oyun tamamen ücretsiz oldu!

Oyuna gelen yeni güncelleme ile CS: GO da Battle Royale akımına ayak uydurdu. Tehlikeli Alan ismiyle çıkartılan yeni mod ile PUBG ve Fortnite’daki gibi belli bir alana inip, rakiplerinizi tek tek avlamanız gerekiyor.

Bu güncellemeden sonra CS: GO’nun Twitch izleyici sayısında da patlama yaşandı. Twitch’de diğer espor oyunlarına göre önemli bir turnuva olmadığı zaman çok daha az izlenen oyun, dün itibariyle 200 bin civarı rakamları görmeyi başardı. Tek bir mod oyunu tekrar popüler hale getirdi.

Yayın istatistiklerini tutan web siteleri TwitchTracker ve SullyGnome yaptığı açıklamada dün gece CS: GO’nun en yüksek 210 bin izlenme sayısına ulaştığını belirtti. İşin ilginç yanı ise bu izlenme sayısının IEM Chicago 2018 Büyük Finalleri’nin izlenme sayısından daha yüksek olması.

shroud yeni modu oynarken 100.000 izleyiciye ulaştı

Eski profesyonel CS: GO oyuncularından olan shroud, profesyonel kariyerine son verdikten sonra tam zamanlı Twitch yayıncıları arasında katılmıştı. FPS oyunlarına olan yeteneği sayesinde kısa zamanda en çok izlenen yayıncılar arasına girmeyi başaran shroud, dün gece gelen güncellemeden sonra birkaç saat Tehlikeli Alan modunu oynadı. Bu sırada ise tam 100.000 kişi shroud’u izledi.

Bu rakam neredeyse CS: GO’nun normal günlerdeki toplam izleyici sayısından fazla oldu. Günün ilerleyen saatlerinde ise oyunun izlenme sayıları tekrar 40.000 civarlarına düştü. Ancak yeni güncelleme daha çok konuşulacak gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir