VALORANT 7.0 Yama Notları Yayınlandı


VALORANT Bölüm 07 Kısım 01’e heyecan verici bir başlangıç yaptı. Yeni ajan, yeni bir savaş bileti, yeni oyun modu derken oyunda birçok yenilik bulunuyor. Bunun yanında yayınlanan güncellemede birçok hata düzenlemesi de yapılmış. VALORANT yeni bölüme sıfır hata ile başlamak istiyor gibi görünüyor. Ayrıca artık oyunda Kingdom Kredisi denilen oyun içi para birimi eklendi!


GENEL GÜNCELLEMELER
Sprey Çarkı
Sprey kuşanma ekranına mevcut tuş atamalarını gösteren yazılar eklendi.


AJAN GÜNCELLEMELERİ

Deadlock
Yepyeni Gözcü ajanımızın gizemli bir yaratığın peşine düştüğü anları aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.
Çeşitli Güncellemeler
Yeni açıklamalar her yeteneğin nasıl çalıştığını artık daha net izah ediyor. Bu sayede yetenekler rahatça anlaşılır olacaktır.
MOD GÜNCELLEMELERİ
Takımlı Ölüm Kalım Savaşı
Takımlı Ölüm Kalım Savaşı çıktı!Yeni oyun modumuz Takımlı Ölüm Kalım Savaşı’nın temellerini bu yazıdan öğrenebilirsiniz.
İLERLEME GÜNCELLEMELERİ
İlerleme Sistemi Güncellemesi
Günlük ÖdüllerYeni sistemde oyunla olan etkileşiminiz size günlük ödüller şeklinde geri dönecek. Karşılaşma oynadığınız her gün Basamak Yolu’nda ilerleme kaydedeceksiniz. Her Basamak bir miktar XP ve yeni oyun içi para birimimiz olan Kingdom Kredisi kazandıracak. Ölüm Kalım Savaşı hariç tüm oyun modlarında günlük ödül ilerlemesi kaydedilebiliyor.
Kingdom Kredisi ise aksesuarlar, ajanlar ve Ajan Teçhizatları almak için kullanılabiliyor.
Aksesuar MağazasıKingdom Kredisi’yle önceki Savaş Biletleri’nde alamadığınız veya kaçırdığınız şu içerikleri alabilirsiniz:Oyuncu Kartları
Spreyler
Unvanlar
Silah Uğurları
Ajan MağazasıAjan Mağazası’yla birlikte ekibe yeni ajanlar katabileceğiniz yollar da çeşitlenmiş oldu. Her zamanki gibi VP veya Ajan Sembolü’yle yeni bir ajan edinmeniz mümkün. Bunun yanı sıra artık yeni Ajan Mağazası’yla birlikte Kingdom Kredisi harcayarak da ekibe yeni ajanlar katabileceksiniz.
Ekibe Ajan Kat EtkinlikleriYeni çıkan her ajanın kendine ait bir Ekibe Ajan Kat Etkinliği olacak. Bu etkinlikler sırasında otomatik olarak yeni ajanı ekibe katmaya yönelik XP kazanacaksınız. Etkinlik sırasında ilgili ajanı Kingdom Kredisi veya Ajan Sembolü’yle edinmeniz mümkün olmayacak ancak hâlâ VP kullanarak açabileceksiniz.
Eğer Ekibe Ajan Kat Etkinliği boyunca yeterince XP kazanıp ajanı açamazsanız bu ajanı etkinlik sona erdikten sonra Ajan Mağazası’ndan alabileceksiniz.
Ajan TeçhizatıArtık ajan temalı içeriklerin tamamı Kingdom Kredisi’yle elde edilebiliyor. 10 aşamalı Ajan Kontratları değişerek 10 aşamalı bir Ajan Teçhizatı sistemine dönüştü. Bir ajanın teçhizatını edinmek için öncelikle ajanı ekibe katmış olmalısınız. Daha sonra Ajan Teçhizatı kısmından aşamaları açarak teçhizatları edinebileceksiniz.
Ajan Kontratları 5. aşama ödülü olarak ajanın kendisini veriyordu. Fakat Ajan Mağazası’nın gelişiyle birlikte bu aşama artık ajanı açmak yerine sabit oranda Kingdom Kredisi sağlayacak. Ancak ajana halihazırda sahipseniz 5. aşamada Kingdom Kredisi kazanamayacaksınız.
 
Ayrıntılı bilgi için İlerleme Sistemi Güncellemesine Dair Ayrıntılar ve SSS yazımıza göz atabilirsiniz.
 
GİDERİLEN HATALAR
Genel
Oyun yüklenirken paket kaybı olması durumunda Sprey Çarkı’nın oyun içinde görünmemesine neden olan hata giderildi. Artık bu sorun çok daha nadir yaşanacaktır.
Hesabın bulunduğu bölgenin dışındaki bir bölgeden satın alım yapılabilmesine neden olan hata giderildi.
Satın Alma Evresi esnasında rakip takımın mermi izlerinin görülebilmesine neden olan hata giderildi.
Ajanlar
Chamber Buluşma (E) yeteneğini kullanırken animasyon tamamlanmadan sindirilirse artık ışınlanması bozuluyor.
Yoru Çatkapı (E) yeteneğini kullanırken animasyonu tamamlanmadan sindirilirse artık ışınlanması bozuluyor.
Omen Gölgelerin İçinden (X) yeteneğini kullanırken sindirilirse artık ışınlanması iptal oluyor.
Cypher’ın Gizli Kamera’sının (E) Lotus’taki dönen kapılara yerleştirilebilmesine neden olan sorun giderildi.
Sage’in Bariyer Küresi’nin (C) tuşa bir kere basılmasına rağmen bazen birden fazla kez dönmesine neden olan sorun giderildi.
Cypher’ın Satın Alma Evresi’ndeyken haritaların bazı kısımlarında Siber Kafes’ini (C) geri alamamasına neden olan sorun giderildi.
Raze’in Bombot’unun (C), Killjoy’un Alarm Botu’nu (Q) olması gerekenden daha uzak bir mesafeden yok edebilmesine neden olan sorun giderildi.
Reyna Sömür (Q) yeteneğiyle kendisini iyileştirirken kare hızının düşmesine neden olan sorun giderildi.
Sosyal
Baidu Pinyin yöntemiyle Çince yazmak isteyen oyuncuların sohbete yalnızca İngilizce yazabilmesine neden olan sorun giderildi.
Bazen Bas Konuş tuşundan elinizi çektikten sonra bile sesin aktarılmasına neden olan hata giderildi.
BİLİNEN SORUNLAR
Genel
Ajanların can değeri Spike Kamerası perspektifinden bakarken görülebiliyor.
Ajanların canı kritik eşiğin altındayken can değerinin arkasında beliren kırmızı arka plan can değeri kritik eşiğin altında olmadığında dahi görülebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir