Oyuncular için kötü haber! Steam minimum oyun fiyatı sınırı değişti

Steam fiyatlandırma için aldığı yeni kararları açıkladı.

Geçtiğimiz yılın ekim ayında Steam, Türkiye için belirlemiş olduğu dolar kurunu değiştirmesi ile gündemimize gelmişti. O günden bu güne pek çok oyun zamlanma haberi ile gündem gelirken, bu sefer Steam minimum oyun fiyatı sınırı değiştirmesi ile gündemimizde.

16 Ağustos 2023 Çarşamba gününün ilk saatlerinde platformun blogu üzerindeki Steamworks Development Etkinlikleri başlığında paylaşılan yazıda fiyatlandırma için alınan yeni kararlar açıklandı.

Artık oyunlar minimum 1 dolar olacak

Steam tarafından oyun geliştiricilerine yönelik paylaşılan blog yazısında minimum 0,99 dolar sınırın değiştirilmediği, fakat diğer birkaç para birimindeki minimum sınırın mevcut 0,99 dolar sınırına karşılık gelecek şekilde değiştirildiği açıklandı.

Belirtilene göre bu değişikliğin bir sonucu olarak, bazı bölgelerde bu sınırdan daha düşük bir fiyatlandırmaya sahip oyunlar veya DLC’lerin satışı bazı ülkelerde durdurulabilir veya uygulanabilir indirim oranları eskisi kadar yüksek olmayabilecek.

Steam minimum oyun fiyatı sınırı şöyle

Steam’de iki minimum fiyat sınırı şöyle aktarılıyor:

  1. Steam’deki tüm ürünler için girilebilecek minimum taban fiyat, en az Steam’in 0,99 USD seviyesi için önerdiği dönüştürülmüş para birimine denk gelmelidir.
  2. En düşük işlem fiyatı, minimum taban fiyatın %50’sidir ve bu da minimum taban fiyat üzerinden indirim yapmaya olanak tanır. Bu minimum işlem fiyatı kabaca 0,49 USD’dir.
    1. 0,99 USD seviyesinde fiyatlandırılan bir ürüne en fazla %50 oranında indirim uygulanabilir.
    2. 1,99 USD seviyesinde fiyatlandırılan bir ürüne en fazla %75 oranında indirim uygulanabilir.
    3. 4,99 USD seviyesinde fiyatlandırılan bir ürüne en fazla %90 oranında indirim uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir