ScreaM ve D0cC PLG Grand Slam 2018’de aynı takımda mücadele edecek

ScreaM ve D0cC aynı takımda!

Sevilen oyuncu Adil “ScreaM” Benrlitom ve genç yıldız Shuaib “D0cC” Ahmad PLG Grand Slam 2018’de beraber mücadele edecekler.

guccixD takımının iki oyuncusunun yaşadığı vize sorunu nedeniyle kadroya dahil olan ikili, bu haberi Twitter’dan duyurdu. 13-15 Aralık tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek olan turnuvanın ödül havuzu 100 bin dolar. 16 takımın mücadele edeceği turnuvada dikkat çeken takımlar var.

Dev takımlar Dubai’de

Dubai’deki turnuvaya CS: GO’nun ünlü takımları da katılıyor. HellRaisers, fnatic TyLoo, G2’nun yanı sıra AVANGAR ekibi de turnuvada mücadele edecek.

Turnuvanın en dikkat çeken haberi ise guccixD ekibinden geldi. İki oyuncusunun vize sorunu yaşaması nedeniyle ScreaM ve D0cC ile anlaşan ekip, turnuvada iddialı ekiplerden biri olmak istiyor.

Ailesi izin vermemişti

D0cC geçtiğimiz aylarda ailesinin izin vermemesi nedeniyle CS: GO oynayamadığı için FPL’den çıkartılmıştı. Ardından hem FACEIT hem de profesyonel oyuncuların verdiği destek ile tekrar profesyonel arenaya girdi. Ailesinin de desteğini arkasına alan oyuncu, CS: GO’nun yıldız oyuncularından biri olmaya hazırlanıyor. YouTube videoları ve FalleN’ın bir yayınında videosunu izlemesiyle üne kavuşan D0cC, birçok kişi tarafından ilk başlarda hile olarak yorumlandı. FalleN da videoyu izlerken hile olabileceğini düşünüp “Hile kullanmıyorsan gerçekten iyi oyuncusun.” demişti.

Daha sonrasında Twitch yayınlarına başlayan genç isim, neredeyse her maç hatta her round crosshair ayarlarını değiştirerek oynadığı için kısa sürede büyük ilgi gördü. Ayarlarını sürekli değiştirse de her seferinde çok iyi oyayan D0cC, bazı kişiler tarafından gelecekte CS: GO’nun yıldızı olarak görülüyor.

guccixD’in PLG Grand Slam 2018 kadrosu

  • Estonia Kristjan “fejtZ” Allsaar
  • Norway Erik “truth” Hansen Dyrnes
  • Tunisia Bayram “bramz” Ben Redjeb
  • Belgium Adil “ScreaM” Benrlitom
  • Netherlands Shuaib “D0cC” Ahmad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir