2018 CS: GO Major turnuvaları ve kazananları

2018’deki Major turnuvalarını kimler kazandı? 2019’un ilk Major turnuvası ne zaman?

Esporun en popüler oyunlarından CS: GO hala çok fazla kişi tarafından takip ediliyor. Peki 2018’de çok fazla izlenen Major turnuvalarını kimler kazandı?

CS: GO hala çok fazla oyuncuya ve popülerliğe sahip. Geçmişinin de getirdiği popülerlikle en çok oynanan espor oyunları arasında yer alıyor. Oyunun genel olarak etkinlikleri diğer oyunlar kadar izleyici potansiyeline sahip olmasa da büyük yani Major etkinlikleri çok fazla izleniyor. Hatta 2018 yılının başındaki Major etkinliği Twitch’de 1 milyon izleyiciye ulaşmayı başarmıştı. CS :GO adına müthiş bir başarı olan bu rakam, daha sonraki normal turnuvalarda maalesef yakalanamadı.

Oyunun en önemli turnuvası 1 milyon dolar ödül havuzlu Major turnuvaları. Dünyanın en iyi CS: GO takımları, bu turnuva ile dünyanın en iyisi olduklarını kanıtlamaya çalışıyorlar. Çok ciddi bir para ödülü olması da maneviyatın yanında maddi olarak da takımların bu turnuvalara çok fazla önem vermelerini sağlıyor. Peki 2018 yılındaki Major turnuvaları hangileriydi ve kimler kazandı?

 

1- ELEAGUE Major 2018

2018’in ilk Major turnuvası ELEAGUE Major 2018’di. 19-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen turnuva Amerika’da, Atlanta ve Boston şehirlerinde düzenlendi. 1 milyon dolar ödül havuzlu turnuvanın şampiyonu Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 olmuştu. O dönem temsilcimiz Tarik da şampiyon kadroda yer alıyordu. Turnuvanın 2.’si ise dönemin en iyi takımı FaZe olmuştu. Temsilcimiz Space Soldiers da turnuvada yer alıyordu ancak grup aşamasından çıkamadı. Ayrıca temsilcimiz şampiyon Cloud9’ı da grup aşamasında yenmeyi başarmıştı. Ayrıca Cloud9 bu zafer ile Kuzey Amerika’nın Major kazanan ilk takımı olmuştu.

2-FACEIT Major 2018

2018’in 2. ve son Major turnuvası FACEIT Major 2018, İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşti. 1 milyon dolar ödül havuzlu turnuvanın şampiyonu ise şu an dünyanın en iyi CS: GO takımı olarak gösterilen Astralis oldu. Sene boyunca istediği performansa bir türlü ulaşamayan Natus Vincere ile Astralis finaline sahne olan turnuvada, NaVi Astralis’in muhteşem oyununa karşı koyamadı ve final maçını kaybederek turnuvayı 2. sırada tamamladı. Ayrıca temsilcimiz Space Soldiers turnuvanın elemelerinde yer aldı ancak ngiN’in vize sorunları nedeniyle turnuvaya katılamamasından dolayı maçlarında 5. oyuncu olarak koç hardstyle’yi oynattı. Bu da beraberinde kötü performansı getirdi. Bir diğer temsilcimiz woxic ise turnuvada takımıyla beraber ana sahneye kadar çıktı. Ancak ekip olarak istediklerini yapamadılar ve turnuvayı 5-8. sırada tamamladılar.

2019’un ilk Major turnuvası ne zaman?

2018’deki Major turnuvaları geride kaldı. Ancak 2019’da da bizleri büyük turnuvalar bekliyor. 2019’un ilk Major turnuvası IEM Katowice 2019 olacak. 21 Şubat 3 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuva 16 takımın 1 milyon dolar ödül için mücadelesine sahne olacak. Turnuva Polonya’nın Katoviçe kentinde gerçekleşecek. Temsilcimiz woxic takımıyla beraber direkt olarak turnuvanın ana sahnesinde yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir